Error
  • Item not found

30th Panorama Hourly Schedule

ΑΑΒΟΡΑ / AAVORA

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Thursday, October 19th

6.00 μ.μ. | ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ / Ursa Minor (86’)
Σκην/Dir: Ελισσάβετ Χρονοπούλου/Elissavet Chronopoulou
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους / The film will be screened with english subtitles, also.

7.45 μ.μ. | ΛΕΥΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ / Le notti bianche (102’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti

9.45 μ.μ. | CONTROL (122’)
Σκην/Dir: Anton Corbijn


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Friday, October 20th

5.00 μ.μ | ΠΕΣ ΣΤΗ ΜΟΡΦΙΝΗ, ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ / Still Looking for Morphine (119’)
Σκην/Dir: Γιάννης Φάγκρας/Yannis Fagras
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους / The film will be screened with english subtitles, also.

7.15 μ.μ. | ΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ / Landscape in the Mist (127’)
Σκην/Dir: Θόδωρος Αγγελόπουλος/Thodoros Angelopoulos
Η ταινία θα προβληθεί με αγγλικούς υπότιτλους / The film will be screened with english subtitles.

9.30 μ.μ | ΕΤΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ / Σένσο / Senso (123’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti

12.00 μ.μ. | ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ / Down by Law (107’)
Σκην/Dir: Jim Jarmusch


ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Saturday, October 21st

5.00 μ.μ. | ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΤΗΣ HORME PICTURES / HORME PICTURES Shorts

6.00 μ.μ. | ΡΙΣΑΛΤΟ / Onslaught (78’)
Σκην/Dir: Βασίλης Βαφέας/Vassilis Vafeas
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους / The film will be screened with english subtitles, also.

7.40 μ.μ. | ΧΑΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ / Tabu (118’)
Σκην/Dir: Miguel Gomez

10.00 μ.μ. | Ο ΡΟΚΟ ΚΑΙ Τ’ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥ / Rocco e i suoi fratelli (177’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti


ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Sunday, October 22nd

4.30 μ.μ. | ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ
ΤΟΥ NEW YORK COLLEGE / NEW YORK COLLEGE Shorts

5.45 μ.μ. | ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ / End of an Era (98’)
Σκην/Dir: Αντώνης Κόκκινος / Antonis Kokkinos
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director

7.45 μ.μ. | Η ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ / Following (70’)
Σκην/Dir: Christopher Nolan

9.15 μ.μ. | Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ / Η ΛΕΟΠΑΡΔΑΛΙΣ ΤΗΣ ΣΙΚΕΛΙΑΣ / Il gattopardo (186’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.


ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Monday, October 23rd
5.30 μ.μ. | ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ: ΜΙΚΡΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ / Nikos Koundouros: Mini Tribute (30’)
Σκην/Dir: Νίκος Καβουκίδης / Nikos Kavoukides
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director

                                        +

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ / Der stand der dinge (121’)
Σκην/Dir: Wim Wenders

8.15 μ.μ. | ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ (Final Cut)/ No Sympathy for the Devil (Final Cut) (75’)
Σκην/Dir: Δημήτρης Αθανίτης
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director

10.00 μ.μ. | Η ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΗΣ ΑΜΑΡΤΙΑΣ / Conversation Piece (121’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti


ΤΡΙΤΗ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Tuesday, October 24th

5.45 μ.μ. | ΑΘΩΟ ΣΩΜΑ / Desert Sky (90’)
Σκην/Dir: Νίκος Κορνήλιος/Nikos Kornilios
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director
Η ταινία θα προβληθεί με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles

7.30 μ.μ. | MELANCHOLIA (135’)
Σκην/Dir: Lars von Trier

10.00 μ.μ. | ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ / Death in Venice (130’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti


ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Wednesday, October 25th

5.45 μ.μ. | ΜΑΧΑΙΡΟΒΓΑΛΤΗΣ / Knifer (108’)
Σκην/Dir: Γιάννης Οικονομίδης/Yannis Oikonomides

7.45 μ.μ. | NO BUDGET STORY (78’)
Σκην/Dir: Ρένος Χαραλαμπίδης/Renos Charalambides
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director

9.15 μ.μ. | Η ΓΗ ΤΡΕΜΕΙ / La terra trema (160’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti

ΕΛΛΗ/ELLI


ΠΕΜΠΤΗ 26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Thursday, October 26th

5.30 μ.μ. | ΓΟΜΟΡΑ / Gomorra (137’)
Σκην/Dir: Matteo Garrone

8.15 μ.μ. | LINES (88’)
Σκην/Dir: Βασίλης Μαζωμένος/Vassilis Mazomenos
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director
Η ταινία θα προβληθεί με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles.

10.15 μ.μ. | L’ INTRUSA (95’)
Σκην/Dir: Leonardo Di Costanzo
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Friday, October 27th

4.45 μ.μ. | ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ / Todo sobre mi madre (101’)
Σκην/Dir: Pedro Almodovar

6.45 μ.μ. | ARRHYTHMIA / Aritmiya (116’)
Σκην/Dir: Boris Khlebnikov
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

8.50 μ.μ. | DIRECTIONS / Posoki (103’)
Σκην/Dir: Stephan Komandarev
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

11.00 μ.μ. | ΜΠΑΪ ΜΠΑΪ GERMANY / Es war einmal in Deutschland... (102’)
Σκην/Dir: Sam Garbarski


ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Saturday, October 28th

4.45 μ.μ. | ΔΙΑΒΟΛΙΚΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ / Ossessione (140’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti

7.30 μ.μ. | REINVENTING MARVIN (115’)
Σκην/Dir: Anne Fontaine
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

9.40 μ.μ. | ΜΑRΙΤΑ (100’)
Σκην/Dir: Cristi Iftime
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

11.30 μ.μ. | DISCREET (88’)
Σκην/Dir: Travis Mathews


ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Sunday, October 29th

4.00 μ.μ. | Η ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ ΠΑΥΛΗ / The Insignificant
Life of Helen Pavli (16’)
Σκην/Dir: Μιχάλης Χαπέσιης / Michalis Chapesis
Η ταινία θα προβληθεί με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles.

RIFF-RAFF (95’)
Σκην/Dir: Ken Loach

6.30 μ.μ. | CORPORATE (95’)
Σκην/Dir: Nicolas Silhol
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

8.30 μ.μ. | L’ INTRUSA (95’)
Σκην/Dir: Leonardo Di Costanzo
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

10.45 μ.μ. | Ο ΑΘΩΟΣ / L’ innocente (129’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti


ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Monday, October 30th

5.25 μ.μ. | AMOUR (127’)
Σκην/Dir: Michael Haneke

8.00 μ.μ. | UNA FAMIGLIA (97’)
Σκην/Dir: Sebastiano Riso
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

10.00 μ.μ. | WITHOUT NAME (93’)
Σκην/Dir: Lorcan Finnegan
Η ταινία θα προβληθεί με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

 

ΤΡΙΤΗ 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ / Tuesday, October 31st

6.00 μ.μ. | Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ / The Story of the Green Line (115’)
Σκην/Dir: Πανίκκος Χρυσάνθου / Panikkos Chrysanthou
Η ταινία θα προβληθεί και με αγγλικούς υπότιτλους/ The film will be screened with english subtitles, also.

8.15 μ.μ. | ΕΠΙΦΟΙΤΗΣΗ / Ιllumination / Illuminacja (91’)
Σκην/Dir: Krzysztof Zanussi
Την ταινία προλογίζει ο σκηνοθέτης της / The film is prefaced by the director

10.15 μ.μ. | BELLISSIMA (108’)
Σκην/Dir: Luchino Visconti

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ / Wednesday, Noevmber 1st

5.30 μ.μ. | JUHA (78’)
Σκην/Dir: Aki Kaurismaki


ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ / CLOSING CEREMONY

8.30 μ.μ | ΟΤΑΝ Ο ΜΑΡΞ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΤΟΝ ΕΝΓΚΕΛΣ / Le jeune Karl Marx (118’)
Σκην/Dir: Raoul Peck

Της προβολής θα προηγηθεί η τελετή απόνομής των βραβείων των ταινιών και των τιμώμενων προσώπων.
The screening will be preceded by the awards ceremony of the films and the honorees.

footer-34th-sponsors